#GivingTuesday

Giving Tuesday - den dárcovství, charity a dobrovolnictví

Je za námi Black Friday. Den nákupního šílenství, kdy mnoho lidí bezhlavě utrácí za věci, které nepotřebuje. Každý rok po tomto zběsilém pátku ale následuje úterý pod názvem Giving Tuesday, které má cíl přesně opačný. Na chvíli se zastavit, zamyslet se, co všechno máme a za co můžeme být vděční. A hlavně co můžeme darovat těm, kteří nemají tolik štěstí, jako my.

Giving Tuesday je den dárcovství, charity a dobrovolnictví. A my jsme se rozhodli zapojit. Přestože nejsme obrovská firma s velkým rozpočtem, věříme, že každý, kdo opravdu chce, se nějakým způsobem může angažovat. Můžete udělat prostě cokoliv. Vytřídit oblečení, které už vám nedělá takovou radost a odvést ho do nějakého SOS domu, kde ještě poslouží dalším lidem. Můžete kontaktovat některé středisko pomoci blízko vašeho bydliště a zjistit, jestli hledají dobrovolníky.

Pokud nemáte čas někam chodit, spousta možností je i na internetu. Najděte nějakou iniciativu, která je vašemu srdci nejblíž. Chcete pomoci lidem? Kupte třeba nocleženku pro lidi bez domova, pošlete peníze na nadaci pomáhající nemocným či postiženým lidem nebo opuštěným dětem. Udělejte radost seniorům a zapojte se do projektu Ježíškova vnoučata. Máte doma psa, kočku, jste milovníkem koní nebo jiných zvířat? Pošlete nějakou částku na zvířecí útulek. Možností je nekonečně mnoho a záleží jen na vás, co si vyberete.

Pomoc sice není potřeba jen tento jediný den v roce. Ale proč nezačít zrovna dnes? ♥


#GivingTuesday2018

Letos jsme se rozhodli podpořit Charitu Olomouc. A protože nejlépe každý pomůže s tím, co sám umí, bude náš dar samozřejmě o mýdlech. Naložili jsme plnou krabici našich mýdel různých barev a zavezli jsme je do olomoucké Charity, kde pomůžou lidem, kterým snad kromě praktické služby vykouzlí i úsměv na tváři.

IMG_5553

Tento web používá soubory cookie. Jeho dalším procházením vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.